Snímky z XVI. Orlího plesu,
který se konal v kulturním domě Dobeška dne 6.4.2002V jeho úvodu měli diváci možnost shlédnout premiéru divadelní hry Jaroslava Lukeše "Červené tulipány" v nastudování DS OSJH. V průběhu večera bylo pokřtěno i zbrusu nové album písní divadelní sekce OSJH, které nahrála a nazpívala Hudební odnož divadelní sekce osvětového spolu Jakuba Hrona.Zdeněk tentokrát v roli němé tváře. Nebyl však sám, v roli motýla mu tentokrát zdatně sekundoval Martin s novým modelem křídel. Jeho vystoupení vyvrcholilo akrobatickým usednutím na Dubasově hlavě.

Základní konflikt dramatu se tentokrát odehrál mezi sociálně nedostatečně adaptovaným Toníkem a ostatními pionýry pod vedením Anduly, která není hloupá. Vztekloun Tonda se nezastavil ani před rozkopáním záhonů ostatních a rozdupáním jejich práce.

To se však již na scénu přikradli dva buržoazní padouši Jim a Jack s dychtivými výrazy ve svých imperialistických očích. dekadence těchto temných postev byla v představení podtržena písní "Můj táta ten je inženýr doprovázenou sborem mondénních dam.

Díky Toníkově odvaze v chytrosti se však první lump záhy chytil do vlastní pasti.
Po příchodu dědečka hlídače navíc Toník sám zneškodnil druhého pobertu .

Zjihlí pionýři nakonec s Toníkem našli společnou řeč a zapěli si s plných plic píseň "Hej, Stalinovci" spolu s dědečkem , jenž jako by o dvacet let omládl.Historický okamžik v životě spolkovém: Předseda OSJH křtí premiérové album písní hudební odnože divadelní sekce osvětového spolku Jakuba Hrona.

Na závěr ještě jeden snímek do společenské kroniky: Radost v tvářích tanečníků mazurky.